Nobo 1915562 Move and Meet Noticeboard Black Trim 1800 x 900mm
Product Code:
32575J
Pack Of
1
| Frame Colour | Black |
| Frame Colour | Black |
| type | Drywipe Boards |
| frame | Plastic |
| Magnetic | Yes |
| weight | 7.3kg |
| warranty | 15 Year Warranty |
| Material | Felt |
| Brand | Nobo |
| Size | 1800x900mm |
| Mounted/Freestanding | Freestanding |
| Board Type | Magnetic & Notice Boards |
| Board Size | 1800 x 900mm |
| Fixed/Mobile | Mobile |
| Country Of Origin | Portugal |
| Country Of Origin | Portugal |
| Manufacturer | ACCO Brands |
| Width (mm) | 1050 |
| Depth (mm) | 1940 |
| Height (mm) | 46 |
×